Opony rowerowe 28 duro

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego rodzaju samochodów bardzo dobrze wiedzą, że żeby móc nasycać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go przyzwoicie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie stosuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 26 duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, dlatego lista prac, jakie musimy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go poprawnie naciągnąć. Oprócz tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, aby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wobec tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego warto spowodować szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto też rower całkowicie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony w trakcie całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT