Restaurants in Main Market

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują równie pyszne dania obiadowe – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie znajdują się też nie tak typowe włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z wielu zakątków Włoch. W dobrej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja z całą pewnością musi obejmować też aperitiff. Kieliszek białego wina to we Włoszech reguła. włosi gotują Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi mieć różnorodny zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT